ΑΕΚ Λάρνακας - Πετρολίνα ΑΕΚ - Michelin ΕΘΑ 73-75 (Το τελευταίο λεπτό)

• 12 years ago
Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας στην καλαθόσφαιρα σήμερα (17/11) στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Ανδρών Α΄ Κατηγορίας απέναντι στη Michelin ΕΘΑ μέσα στο Αθλητικό Κέντρο «Κίτιον» χάνοντας σε ένα αγώνα που κρίθηκε στα σημεία με 73-75. Η ομάδα μας βρισκόμενη αντιμέτωπη με του πρωταθλητές των δύο τελευταίων χρόνων κατέβαλαν μεγάλη προσπάθεια και προηγήθηκαν στο 27΄του αγώνα με 11 πόντους 55-44 ενώ είχαν μέχρι και τα τελευταία λεπτά τον έλεγχο του αγώνα. Στο τελευταίο λεπτό με το σκορ στο 70-71 ο Σούμποτιτς δίνει το προβάδισμα για την ομάδα μας με 73-71 30΄΄ πριν από τη λήξη. Οι αντίπαλοι με ευστοχία 2/2 στις ελεύθερες βολές ισοφάρισαν σε 73-73 με το χρονόμετρο να δείχνει 10 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα. Σε αυτό το κρίσιμο σημείο η ομάδα μας χρεώθηκε με βήματα με τη Michelin ΕΘΑ να παίρνει την μπάλα στη γωνία και να ευστοχεί γράφοντας το τελικό Πετρολίνα ΑΕΚ - Michelin ΕΘΑ 73-75.