ΑΕΚ Λάρνακας (9η Αγ.) ΑΕΚ - ΑΕΛ 1-2

• 12 years ago
Την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα γνώρισε η ομάδα μας με σκορ 1-2 από την περσινή πρωταθλήτρια ΑΕΛ. Παρά την ήττα η ομάδα μας έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο έχοντας την κατοχή σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού ενώ η ΑΕΛ στις δυο ευκαιρίες που δημιούργησε πέτυχε και ισάριθμα γκολ. Σε ένα ιδιαίτερα σκληρό παιχνίδι από πλευράς ΑΕΛ στο 19’ο Μοντέϊρο έθεσε τέλος στην απαραβίαστη για 739 λεπτά εστία του τερματοφύλακα δίνοντας έτσι στην ΑΕΛ το προβάδισμα. Στο 64 του αγώνα ο Τζούνιορ, μετά από σέντρα του Μάατσι, έστειλε την μπάλα στην δική του εστία φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα μόνο για δυο λεπτά καθώς στο 66’ ο Μιχάλης Κωνσταντίνου με πλασέ, έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ΑΕΛ διαμορφώνοντας και το τελικό σκορ.