• 3 months ago
Ten film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach. Został stworzony w celach edukacyjnych. Za jego pomocą chcę pomóc wszystkim ludziom borykającym się z problemem uciążliwych sąsiadów.

Od ponad dwóch lat z mieszkania na jednym z wrocławskich osiedli dobiegają nieprawdopodobne hałasy. Na początku awantury miały miejsce za dnia. Później sytuacja jeszcze się pogorszyła. Hałasy zaczęły mieć coraz bardziej agresywną formę i trwać niekiedy ponad pół nocy. Ktoś wrzeszczy w niebogłosy, wydając z siebie tak rozdzierający krzyk, jakby był obdzierany ze skóry. Osobnik jest przy tym bardzo agresywny i wydaje z siebie niemal zwierzęce odgłosy. Towarzyszą temu krzyki, wśród których daje się rozróżnić takie zwroty jak "Ku...a", "Ja pier...ę" i "Przestań się drzeć". Zdarza się, że w środku nocy ktoś przez kilka godzin wali czymś w podłogę, zakłócając ciszę nocną. Oprócz krzyków z mieszkania dobiegają także dźwięki bardzo głośnego walenia w szafy i ściany. Słychać także jakieś uderzenia przedmiotów w podłogę, bieganie, skoki i krzyki. Prawdopodobnie ktoś rzuca taboretami lub innymi meblami. Daje się także słyszeć przewracanie szafek i innych mebli, niekiedy w środku nocy.

Wiele osób zastanawia się - czy reagować w takiej sytuacji? ZDECYDOWANIE TAK! Jeśli w podejrzanych mieszkaniu dochodzi do aktów przemocy domowej to mamy szanse komuś pomóc. Oprócz tego od tego zależy przecież nasze zdrowie. Brak snu ma katastrofalny wpływ na nasz stan zdrowia i ogólne samopoczucie.

Jakie działania można podjąć w celu rozwiązania problemu?
1. Próba polubownego rozwiązania problemu - spokojna rozmowa z sąsiadami
2. Złożenie skargi na sąsiadów do administratora budynku (zarządcy wspólnoty)
3. Telefon na policję (112)
4. Telefon na Niebieską Linię (800 120 002)
5. Telefon do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
6. Rozmowa z dzielnicowym
7. Poszukanie świadków wśród sąsiadów
8. Złożenie pisemnego zawiadomienia na policji o wykroczeniu z artykułu 51 Kodeksu wykroczeń (zakłócanie spoczynku nocnego). Podać dane świadków zdarzeń i przekazać policji dowody, takie jak oglądany film lub nagrania dźwiękowe
9. Złożenie pisemnego zawiadomienia na policji o możliwym przestępstwie przemocy domowej (artykuł 207 Kodeksu karnego (znęcanie się nad małoletnim)). Podać dane świadków zdarzeń i przekazać policji dowody, takie jak oglądany film lub nagrania dźwiękowe
10. Telefon do Rzecznika praw dziecka (800 12 12 12)
11. Przedstawienie problemu na zebraniu mieszkańców danej wspólnoty mieszkaniowej

Nagrania nie są najwyższej jakości. Zalecane jest założenie słuchawek.

Recommended