Wypowiedzi po meczu. Młyny Stoisław Koszalin - Piotrcovia Piotrków Tryb. 29:25

🥇
Sports
Transcript
00:00 Jak się czujecie?
00:03 Oczywiście przyjechałyśmy tu po zwycięstwo. Byłyśmy bardzo zmotywowane i nie wiem, po prostu coś nie zagrało. Od początku źle weszłyśmy trochę w mecz.
00:13 Oczywiście będziemy walczyć do ostatniego meczu o piąte miejsce. Jest to nasz, myślę, cel na ten moment.
00:18 Te pierwsze parę minut były takie dosyć nerwowe i myślałam, że wejdziemy w ten mecz trochę lepiej, bo tak sobie zakładałyśmy.
00:24 Natomiast od samego początku weszłyśmy źle w mecz. Od samego początku był olbrzymi problem z rzuceniem bramki.
00:32 Natalia Filonczuk broniła niesamowite piłki, ale to my odpowiadamy za rzut. Bramkarka jest po to, żeby bronić, natomiast jak się nie wykorzystuje sytuacji dobrych, to tak później jest.
00:43 Myślę, że cała ta pierwsza połowa i ten wynik z pierwszej połowy zdecydował o tym, że wyjeżdżamy bez punktów, bo w drugiej połowie mimo jeszcze większej przewagi próbowałyśmy walczyć.
00:53 Raz lepiej, raz gorzej, natomiast coś tam się ruszyło i w ataku, i w obronie. Natomiast sama końcówka znowu bardzo nieskuteczna mojego zespołu, bo sytuacje wypracowywane były całkiem fajne, czyste.
01:07 Niestety weszła druga bramkarka i też nie potrafiłyśmy wykorzystywać tego, na co ciężko pracowałyśmy w tym ataku, bo nie ma co ukrywać, różnie szło dzisiaj w tym ataku i też musiałyśmy się bardzo mocno namęczyć, żeby przebić je przez tę obronę.
01:19 Jeżeli się już dochodzi do czystych sytuacji, to po prostu trzeba je wykorzystywać.
01:23 Miałyśmy sporo ostatnio tych meczów na wyjeździe, fajnie jest grać przed swoją publicznością. Cieszymy się, że wygrałyśmy, bo to był bardzo ważny mecz dla nas z bezpośrednim rywalem w tabeli.
01:34 Nic tylko się cieszyć, trzy punkty dla nas, się cieszymy z tego.
01:38 Wydaje mi się, że od początku ten mecz narzuciłyśmy swoje tempo, narzuciłyśmy swój styl grania, super wyglądało to w obronie, skutecznie kończyłyśmy atak.
01:50 Wygrałyśmy, było tam chyba więcej bramek przewagi, w pewnym momencie troszeczkę się delikatne rozluźnienie wkradło w ostatniej końcówce meczu, ale cieszymy się, że trzy punkty są dla nas.
02:02 Trochę pozmienialiśmy, nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji, Piotrku złapał trochę wiatr w żagle i zaczął nas gonić, ale na szczęście opanowaliśmy sytuację i mamy te trzy punkty upragnione.
02:14 Po dwóch miesiącach niegrania tutaj u nas na hali, zaczęliśmy od zwycięskiej pasy, którą będziemy kontynuowali w kolejnych meczach.
02:23 Pracuję w koszalinie i chcę, żeby z koszalina wygrywał każdy następny mecz, taki jest mój cel pracy, a wiadomo, jakiś sentyment zawsze zostaje, cztery lata praktycznie spędzone w Piotrkowie to nie jest mało.
02:33 Mam nadzieję, że tyle spędzę w koszalinie albo więcej.
02:37 Ten okres, który był na kadrę wykorzystaliśmy trochę na odpoczynek, potem dwa tygodnie przepracowaliśmy dość solidnie, myślę, że pracowaliśmy cały sezon w tym roku bardzo intensywnie i solidnie.
02:49 Myślę, że wystarczy nam pary do tego, żeby zagrać ten maraton, na pewno nie będzie to łatwe, bo jest tego grania naprawdę bardzo dużo, gramy co trzy dni mecz, potem w samej końcówce nawet co dwa, bo jest z pierwszego meczu trzeciego już od razu jest Puchar Polski.
03:04 Mam nadzieję, że potwierdzimy swoją wysoką dyspozycję i uda nam się utrzymać to miejsce, które mamy w tej chwili, czyli piątek.
03:12 Dziękuję.
03:13 [muzyka]
03:15 [muzyka]