4. kolesarska dirka po Kaliforniji

• 15 years ago
Cancellara tako kot lani
Ljubljana - Švicar Fabian Cancellara je zmagovalec prologa na 4. kolesarski dirki po Kaliforniji (2.HC). Janez Brajkovič je zaostal 12 sekund in osvojil 35. mesto.

--------------------------------------------------------------------------------
V Kaliforniji odlična konkurenca

Janez Brajkovič
Tudi letos je bil tako kot lani prolog uvod v največjo ameriško kolesarsko dirko. Tako kot lani je na kratki, a tehnično zahtevni trasi slavil Fabian Cancellara. Drugo mesto je osvojil dvakratni zmagovalec dirke Levi Leipheimer in tretje aktualni ameriški prvak v posamični vožnji na čas David Zabriskie. Da je dirko začel v veliko boljši formi kot je bila slednja na dirki po Avstraliji je dokazal Lance Armstrong, ki je z zaostankom štirih sekund osvojil 10. mesto.