Category
📺
TVTranscript
00:00 W trzydziestym roku bardzo prawdopodobnie, że stały tutaj stare domy i teraz patrząc po kolei, kto sobie tutaj mieszkał.
00:09 Tak jak mówiłem, Łaziebna 2, no to na Łaziebnej 3 mieszkał stolarz, cholewkarz, urzędnik kolejowy i robotnik.
00:21 Dzisiaj wielkie wydarzenie, po raz pierwszy organizowane imieniny ulicy Łaziebnej, zostałyśmy poproszone i zaproszone przez organizatorów do wspólnego świętowania.
00:32 Na co dzień, to znaczy w okresie wakacyjnym, prowadzimy zajęcia dla dzieci. Dzisiaj nam niezmiernie miło jest gościć na podwórku, ponieważ realizujemy świetlicę podwórkową Krokus.
00:41 Warsztaty dla całych rodzin dzisiaj obecni z racji tego święta, będziemy wykonywać bryloki do kluczy.
00:49 Służąca wdowa i biskupski Tomasz Stolarz. Także jak się tu tyle ludzi zmieściło do tego domu, to ja nie mam zielonego pojęcia.
00:59 Odważyłam się wpuścić sąsiadów na własne podwórze, co proszę uwierzyć, nie jest to wcale takie łatwo otworzyć podwórze dla szerszej publiczności.
01:16 Myślę, że to jest fajny pretekst do tego, żeby sąsiedzi się bliżej poznali, żeby miasto usłyszało ulicy Łaziebnej, która tak naprawdę niesamowita jest to, bo jest jedyną ulicą odjazdową od rynku.
01:27 Także mówimy, że Łaziebna jest odjazdowa i dzisiaj tutaj się wiele dzieje.
01:33 I co jeszcze muszę powiedzieć, niesamowite jest to, że tak wiele ludzi przyszło pomóc zorganizować to dzisiejsze święto.
01:40 Naprawdę za wszystkim bardzo dziękuję, bo wczoraj zamiatanie ulicy, rozwieszanie światełek dzisiaj, układanie placków, złożenie leżaków.
01:49 Wszyscy są bardzo zaangażowani. No i oczywiście życzmy sobie, że na przyszły rok będzie nas jeszcze więcej.
01:55 Po wojnie miał bujek, czyli syn mojego dziadka.
01:59 Piekarza, krawca żadnego nie mam pod Łaziebną 2, ale wiem, że gdzieś tu nazwisko Szabel na pewno mi się przewijało.
02:08 Na pewno jest.
02:10 Na pewno gdzieś tu nazwisko Szabel mi się kojarzy.
02:16 [MUZYKA]