Kardiyoloji Uzmanı Gül: "Gençlerde Kalp Krizi Nedenlerinde Birinci Sırada Stres... Z Kuşağı Dediğimiz 20-25 Yaş Arasında Aşırı Bir Stres Var"

  • geçen yıl
Kardiyoloji Uzmanı Dr. Çetin Gül, aşırı stresin gençlerde kalp krizine neden olabileceğine dikkat çekerek "Günümüzdeki gençlerde en sık kalp krizi nedenleri, genetik etkenler dışında birincisi aşırı derecede stres… Özellikle Z kuşağı dediğimiz 20-25 yaş arasında aşırı bir stres var. Gelecek, iş kaygısı var. Dünyada ve ülkemizde pandemi, yangınlar, depremler, ekonomik kriz derken gençlerimiz bizim 40-50 yılda yaşadığımız şeyleri 3-5 yılda yaşadılar. Aşırı bir stres son dönemde çok önemli bir faktör" dedi. 


Kardiyoloji Uzmanı Dr. Çetin Gül, aşırı stresin gençlerde kalp krizine neden olabileceğine dikkat çekerek "Günümüzdeki gençlerde en sık kalp krizi nedenleri, genetik etkenler dışında birincisi aşırı derecede stres… Özellikle Z kuşağı dediğimiz 20-25 yaş arasında aşırı bir stres var. Gelecek, iş kaygısı var. Dünyada ve ülkemizde pandemi, yangınlar, depremler, ekonomik kriz derken gençlerimiz bizim 40-50 yılda yaşadığımız şeyleri 3-5 yılda yaşadılar. Haber

hbrlr1.com/cwdfywtykfkckl