Франція: перипетії президентської кампанії

  • 7 years ago
Тимчасовий лідер ультраправої французької партії “Національний фронт” Жан-Франсуа Жальк змушений був подати у відставку через підозри в ревізіоністських поглядах, зокрема, в запереченні Голокосту.

Наступного дня після першого туру президентських виборів Марін Ле Пен заявила про намір тимчасово відійти з керівної посади в партії, аби цілковито зосередитись на президентській кампанії.

“Він (Жальк) глибоко стурбований цими контроверсійними звинуваченнями і подаватиме у зв‘язку з цим скаргу. Я ж, відповідно до статуту, призначаю одного з віце-президентів “Національного фронту” Стіва Бріуа на цю тимчасову місію”, – заявила Ле Пен.

Тим часом в інтернеті з‘явився відеоролик, де Ле Пен закликає виборців лівого спрямування згуртуватись навколо неї проти Макрона:
“Я звертаюсь до виборців, які голосували за “Непокору Франції”, щоб сказати їм, що сьогодні слід поставити загорожу Емманюелеві Макрону”.

Сам лідер партії “Непокора Франції” Меленшон, який прийшов четвертим у першому турі виборів, через кілька годин після звернення Ле Пен сказав, що у вирішальному турі виборів не підтримуватиме жодного з кандидатів.

Другий претендент на посаду президента Франції, лідер центриського руху “Вперед” Емманюель Макрон відвідав у п‘ятницю селище Орадур-сюр-Ґлан у Верхній Аквітанії. 10 червня 1944 року рота “Ваффен-СС” знищила селище, яке активно сприяло рухові Опору, і вбила майже всіх його мешканців. Загалом того страшного дня тут загинули 642 людей. Макрон разом зі своєю дружиною Брижитт зустрілися з Робером Ебра – одним з кількох людей, які дивом вціліли під час екзекуції – і поклали квіти до меморіалу загиблим.