Розквіт соціальної та солідарної економіки

  • 7 years ago
Серж Ромбі, euronews:

“Вітаю у програмі “Планета Бізнес”. Ми – у міністерстві економіки в Парижі разом із держсекретарем. Дякую, що запросили нас. Поговоримо про бум соціальної та солідарної економіки. У Франції та й у Європі цей сектор посідає далеко не останнє місце”.

Соціальна економіка

Значна частина економіки Європи розподіляє отримані прибутки не лише між інвесторами чи власниками. Це так звана соціальна економіка.
У Європі існує 2 мільйони компаній, що обрали цю модель економіки, їхня частка становить 10% усього бізнесу в ЄС, тобто 6% усієї робочої сили.
Кооперативи відіграють важливу роль в екосистемі соціальної економіки. Сьогодні у Європі налічують 180 тисяч таких підприємств.

На відміну від зареєстрованих на фондовій біржі компаній, які повинні задовольняти інтереси їхніх акціонерів і зосереджуватися на короткостроковій рентабельності, пріоритетом кооперативних підприємств є розподіл надлишків прибутку між учасниками установи, які можуть бути клієнтами, виробниками чи працівниками.

Корисні посилання

Більш детально про соціальну економіку
Більш детально про кооперативи
Більше про кооперативи та компанії спільної участі у Франції

Європейська Конфедерація кооперативів робітників, Соціальних кооперативів та Компаній спільної участі

Мартін Пенвілль, держсекретар з питань торгівлі та соціальної і солідарної економіки Франції:

“Так. Він становить 10% ВВП: понад 2 мільйони робочих місць, або 14% зайнятості у приватному секторі Франції”.

Серж Ромбі:

“Побачимо на прикладі одного з кооперативів у Франції, за кілька кілометрів від Парижа”.

Filming #BusinessPlanet #Social economy #Paris euronews euronewsbiz cc EU_Growth pic.twitter.com/ixRsA5W21R— Serge Rombi (SergeRombi) 18 janvier 2017

Прямуємо з візитом до кузні: цей кооператив створили ще 1912 року паризькі ковалі. Сьогодні тут працюють близько сотні людей, які виготовляють металеві вироби.

Щорічна виручка кооперативу становить 12 мільйонів євро. До того ж, ця компанія завжди мала позитивне сальдо.

Жан- Лері Лекорньє, генеральний директор “Спілки ковалів” (UNION DES FORGERONS):

“Серед наших клієнтів – провідні компанії в аеронавтиці, в ядерній та нафтовій галузях. Ми постачаємо їм деталі для високотехнологічного обладнання. Адже ми маємо вже понад сто років досвіду”.

Нинішні працівники та ті, що вже вийшли на пенсію, керівники чи генеральний директор – деякі співробітники кооперативу стали акціонерами. Іншими словами, саме вони є рівноправними власниками компанії.

Жан- Лері Лекорньє, генеральний директор “Спілки ковалів” (UNION DES FORGERONS):

“Ми розподіляємо близько 60% наших прибутків між працівниками. Це сприяє динаміці, мотивації, створює полівалентність на робочих місцях і підвищує конкурентоздатність компанії”.

Кооператив щойно інвестував 25 мільйонів євро у нове обладнання. Це рішення, як і всі інші важливі ініціативи, було ухвалене за участю всіх акціонерів. Поміж них і Клод Фор – менеджер з питань якості:

“Коли компанія отримує прибуто

Recommended