• 7 years ago
У німецькій столиці відкрився 67-й міжнародний кінофестиваль “Берлінале”, який називають найбільш політично забарвленим серед усіх європейських кінофорумів.

‘‘Я сподіваюся, що за ці десять днів ми донесемо нашу головну ідею – про те, що ми можемо жити мирно у цьому світі. Всі ми, незважаючи на різні культури, кольори шкіри чи релігії. Адже світ має набагато більше барв, ніж ми собі уявляємо”, – твердить директор “Берлінале” Дітер Косслік.

Volker Schlöndorff, Claudia Roth and Burghart Klaußner also joining the guests of the #Berlinale2017 opening gala. pic.twitter.com/u3PaC7NJnY— Berlinale (@berlinale) 9 February 2017

Серед гостей кінофестивалю – китайський митець і громадський активіст Ай Вейвей, який теж вважає “Берлінале” важливим політичним майданчиком: “Я думаю, що в усіх фільмах має бути присутня політична тематика. Бо ми живемо у світі, де необхідно чути альтернативний голос, інакше все навколо стане повним божевіллям”.

Журі кінофестивалю теж відкрито говорить про політичну складову кінематографу. Мексиканський актор Дієго Луна, зірка спін-офу кіносаги “Зоряні війни” провів паралель між Берлінською стіною і майбутньою – на кордоні Мексики і США: “Я сюди приїхав, щоб навчитися руйнувати стіни. Мені казали, що тут багато експертів з цього питання, тож я хочу поділитися вашим досвідом з американцями”.

Відкриття фестивалю розпочалося зі світової прем‘єри стрічки “Джанґо” – це режисерський дебют для французького кінопродюсера і сценариста Етьєна Комара. Фільм-драма розповідає біографію легендарного джаз-гітариста Джанґо Рейнхардта. Події фільму відбуваються у Франції під час німецької окупації у 1943 році.

We couldn’t miss #EtienneComar, #RedaKateb, #CéciledeFrance and the rest of DJANGO’s cast, guests of honor of #Berlinale’s first night! pic.twitter.com/0ZcYfx91GX— Berlinale (@berlinale) 9 February 2017

У конкурсній програмі “Берлінале” представлені 18 стрічок, серед них робота японського режисера Сабу під назвою “Містер Лонґ”. Стрічка розповідає про пошуки спокійного життя. У фільмі можна побачити одночасно і спалахи насильства, і комедійні сцени, і навіть кулінарію.

На Золотого ведмедя також претендує документальний фільм “Бойс” про німецького митця Йозефа Бойса, який став культовою фігурою у сучасному мистецтві. Художник розповідав, що під час Другої світової війни його врятували кримські татари, коли його літак було збито у Криму. Однак документальних підтверджень цієї історії немає.

“Берлінале” триватиме з 9 до 19 лютого.

Category

🗞
News

Recommended