Угорщина - "пішак" Путіна в Європі?

  • 7 years ago
Буря здіймається над Будапештом. Так вважають угорці та інші європейці, які з осторогою дивляться на візит російського президента Владіміра Путіна до Угорщини. Адже її лідер Віктор Орбан відомий своєю євроскептичною позицією та водночас дружелюбними жестами в бік російського партнера:

“Віктор Орбан почав свою кар‘єру із закликам виводу радянських військ з угорської території. Наразі ж уряд цієї людини зводить пам‘ятник тим же людям”, – каже мешканець угорської столиці.

І це не єдине протиріччя щодо Віктора Орбана. Він переміг на виборах з гаслом “Росіян геть”, коли перебував в опозиції. Тоді він вважав будь-які перемовини з Москвою “зрадою”. Та нині в нього новий ворог – Захід:

“Ми повинні врятувати Брюссель від радянізації, від людей, що прагнуть вказувати нам, з ким жити в наших країнах”.

Позиція Орбана розлютила половину угорського населення. Він не отримав те, що прагнув від Брюсселя. ЄС відкинув його економічний план щодо скорочення угорського державного боргу.

Тож Орбан повернувся в бік Москви, з метою домогтися кращої угоди. В результаті Угорщина підписала великий контракт з “Росатомом”, в обмін на великий пакет фінансової допомоги.

Росія позичить Угорщині 10 мільярдів євро, щоб оплатити 80% будівництва ядерного реактора, що повинен забезпечити 40% електроенергії країні.

Угода від січня 2014 року, що насторожила європейських чиновників, була дуже суперечливою. Для Путіна це був більш, ніж контракт. Ще один економічний “пішак” на європейській шахівниці та експансія російської сфери впливу.

Як результат, Угорщина стала найсильнішим російським союзником в Європі.

Розповідає угорський міністр закордонних справ Петер Сіярто:

“Позиція Угорщини щодо санкцій – вони даремні і безрезультатні. Ми лобіюємо скасування санкцій через Росію та через Угорщину”.

Орбан почув одну фразу з інавгурації президента США Дональда Трампа, яку ототожнив з собою:

“Кожен народ має право переслідувати свої власні інтереси перш за все”.

Орбан можливо сподівається, що обрання Трампа і покращення ним відносин з Москвою можуть започаткувати новий порядок, де можна буде скинути “кайдани” Брюсселя.