Одяг, що генерує енергію

  • 8 years ago
Хуліан Лопес Гомес, euronews:

“На мені – експериментальний піджак. Розробили його не дизайнери одягу, а хіміки та експерти з мікроелектроніки у цьому інституті в Берліні. Цей піджак містить пристрої, що дозволяють йому не лише генерувати власну енергію, але і зберігати її для подальшого використання в ось таких додатках”.

У цьому науково-дослідному закладі в Берліні вчені прагнуть надати нам можливість виробляти власну енергію під час ходи. Вони об‘єднали дуже різні наноматеріали у технологію під назвою “збирачі енергії”. Ці пристрої були розроблені для генерування енергії, наприклад, від руху наших ніг.

Роберт Хан, технолог з електроніки, координатор проекту FRAUNHOFER IZM/MATFLEXEND:

“Ми працюємо над двома важливими аспектами: малими силами та низькими частотами. Тому ми спробували розробити ефективні акумулятори енергії, які би задовольняли ці обидва аспекти”.

Вироблену енергію потрібно зберігати для подальшого використання. Тому вчені з Європейського дослідницького проекту створили також маленькі, гнучкі та довготривалі батарейки, які можна легко інтегрувати у тканину.

Роберт Хан, технолог з електроніки, координатор проекту FRAUNHOFER IZM/MATFLEXEND:

“До складу компонентів, використаних у електродах батарей, ми додали наноматеріали. Вони забезпечують дуже високу щільність потужності, навіть у невеликих системах. Але їх потрібно ретельно обробити, аби не утворювались агломерати частинок. Одним із наших головних завдань було успішно видрукувати ці наноматеріали”.

І батарейки, і “збирачі енергії” виготовлені із застосуванням складного поєднання нановолокна та керамічних наночастинок, поміж інших компонентів.

Аби надати їм властивості, необхідні для створення та зберігання енергії у безпечний та ефективний спосіб, знадобився контроль якості на мікроскопічному рівні.

Катрін Хеппнер, електрохімік, FRAUNHOFER IZM:

“Упродовж фаз зарядки й розрядки літієво-іонні акумулятори проходять через різні процеси, наприклад інтеркаляції та деінтеркаляції. Ці процеси можуть відбуватися лише з деякими кристалічними структурами. Ось чому контроль за надзвичайною чистотою кристалічних фаз є настільки важливим”.

Кінцева мета – отримати мікроелектронні елементи, які можна легко інтегрувати у тканину.

Мальте фон Кршивоблоцкі, інженер з технологій мікросистем, FRAUNHOFER IZM:

“Головним завданням для нас є забезпечення механічної гнучкості електропристроїв, аби вони були по-справжньому гнучкими та еластичними, і водночас забезпечити гнучкість та еластичність акумуляторів, аби уся структура мала вигляд текстилю”.

Дослідники вже зараз мають досить конкретне уявлення того, де можна буде використовувати ці технології.

Роберт Хан, технолог з електроніки, координатор проекту FRAUNHOFER IZM/MATFLEXEND:

“Під час виготовлення акумуляторів ми скористалися матеріалами, які вже існують, аби не розробляти нові. Процес мініатюризації нам цілком удався, тому батареї вийшли надзвичайно маленькими. Завдяки цьому ми вже зараз розуміємо, що вони можут

Recommended