Мусульмани Франції бояться стигматизації через напади джихадистів

  • 7 years ago
Після терористичного нападу в Ніцці арабська і мусульманська громади у Франції побоюються розвитку “ісламофобії” і інших негативних наслідків, що можуть призвести до посилення напруженості в суспільстві, зміни соціальної поведінки тощо.

Невтішну для мусульман Франції ситуацію пояснює віце-президент регіональної Мусульманської ради Бубекер Бекрі:

“Мусульманська громада потрапила в заручники. Найбільш уразливі члени мусульманської громади використовуються у боротьби проти Франції. Той факт, що таких от вразливих людей обирають і перетворюють на машини для вбивства – правдивий”.

Мусульманська громада також стала жертвою теракту в Ніцці, заплативши високу ціну, – 30 з 84 загиблих під час наїзду водія вантажівки на людей на Англійській набережній. Атаку вчинив тунісець, що мешкав у Франції. Інші мусульмани країни рішуче засуджують ці напади, що компрометують усю громаду:

“Мусульманська громада повинна прокинутися, встати і сказати, що ми не маємо нічого спільного з цим, і ми частка французького суспільства, ми проти тероризму. Я відчуваю себе жертвою всіх цих терактів, мене дійсно засмучує те, що відбувається.”

Після терактів в січні 2015 року в Парижі (в редакції сатиричного видання “Шарлі-Ебдо”) президент Франції Франсуа Олланд заявив, що мусульмани є найбільшими жертвами фанатизму, фундаменталізму і нетерпимості:

“Радикальний іслам живиться за рахунок суперечностей, бідності, нерівності, тиску.”

Жителі туніського міста Месакен намагаються відгородитися від виконавця теракту в Ніцці, який народився тут. Вони називають його убивцею, який заплямував образ свого міста, а також усієї країни.

Розповідає чоловік сестри 31-річного Мохамеда Лахуаєджа-Бухлеля, нападника в Ніцці:

“Він не думав про напад на іслам або Францію. Він не дбав про себе, не думав про свою дружину або своїх доньок, у нього є дві дочки і син, він не думав про свою матір чи родину, він не думав навіть про репутацію Месакена.”

Після бійні 14 липня в Ніцці арабська та мусульманської громади Франції всерйоз побоюються тривалої стигматизації.

Хасні Абіді: “ІДІЛ хоче використати слабину плюралізму демократичних суспільств”

Хасні Абіді — керівник женевського центру досліджень арабського та середземноморського світу CERMAM.

Остання хвиля нападів у Європі порушила чимало питань, зокрема, у галузі безпеки. Але що стоїть за цим явищем? Що нам ці напади кажуть про стратегію угруповання ІДІЛ?

Ці напади свідчать про зміну в парадигмі та навіть доктрині угруповання ІДІЛ, які вийшли на новий етап, серйозніший, і сказати б, небезпечніший. Це — поворотний момент в історії ІДІЛ. Сьогодні на авансцені так звані одинокі вовки-одинаки. Хоча вони зовсім не одинаки. Вони скоюють напади, де можуть, коли можуть, тобто можна говорити про політичний та безпековий опортунізм, намагання скористатися прогалинами у роботі сил безпеки. У той же час така стратегія свідчить про ослаблення ІДІЛ завдяки ударам коаліції, через територіальні втрати, через втрату впливу в Сирії та Іраку. Внасл