Спадок Обами: медицина, клімат, шпигунські пристрасті

  • 7 years ago
Минуло 8 років відтоді як Барак Обама став президентом США. Незважаючи на критику, він виконав багато зі своїх обіцянок. І щоб захистити їх, він працював до останньої хвилини свого мандату.

Перш за все, йдеться про реформу медичного страхування, відому як Obamacare. Дональд Трамп збирався скасувати її відразу ж після свого вступу на посаду 20 січня, проте згодом пом‘якшив риторику і заговорив лише про потребу змін до неї.

На початку січня Обама змушений був прийти до Конгресу, щоб надихнути демократів перед першою великою баталією з прихильниками обраного президента-республіканця.

Це була його остання спроба захистити реформу, що дозволила, з 2010 року, майже 20 мільйонам американців отримати медичне страхування.

Також Барак Обама перед відходом продемонстрував м‘язи і в зовнішній політиці, зокрема Владіміру Путіну. 29 грудня американський президент оголосив про витурення з країни 35 російських дипломатів, які нібито працювали на спецслужби, і про закриття двох посольських дач, які нібито використовувалися спецслужбами.
 
Заходи несподівані, але вписуються в межі звинувачень в бік Кремля, що він стоїть за атаками гакерів на сервери Демократичної партії, з метою вплинути на результати президентських виборів в США на користь кандидата-республіканця Трампа.

Незважаючи на те, що у вересні минулого року США ратифікували угоду щодо клімату, укладену в Парижі в грудні 2015 року, боротьба проти глобального потепління також виявилася під загрозою.

“Це мить, коли ми нарешті вирішили, що маємо можливість врятувати планету”, – заявив Обама після підписання угоди.

Проте Трамп не вірить у зміну клімату і погрожує відкликати підпис США під угодою, а також скасувати заходи в галузі енергетики та охорони довкілля, ухвалені адміністрацією Обами. Для цього новому президентові навіть не знадобитися звертатися до Конгресу.

Барак Обама також публічно нагадав Дональду Трампу про моральні та економічних зобов‘язаннях США щодо дотримання Паризької кліматичної угоди. У своєму економічному заповіті Трампу Обама написав: чиста енергія постійно дешевшає, і підприємства вже почали самостійно інвестувати у відновлювану енергію.