Міський смог дістався Європи

  • 8 years ago
Франція, Італія, Велика Британія, Іспанія, Боснія і Герцеговина. Всі ці великі і малі країни стикаються з тією ж загрозою: атмосферним забрудненням.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров‘я воно є найбільш важливим фактором, що впливає на здоров‘я людей.

Згідно з даними Європейського агентства з довкілля, на сьогодні 90% міського населення в Європі потерпає від шкідливих мікрочастинок в повітрі, концентрація яких перевищує допустимі рівні.

Пояснює французький синоптик:

“Цей сплеск забруднення обумовлений, з одного боку, зростанням викидів внаслідок падіння температур. Адже взимку використовується більше опалення. Є також інші джерела забруднення – транспорт та промисловість. Усі ці фактори і спричиняють нинішній рівень забруднення”.

Проти цієї смертельної небезпеки Європейський Союз намагається віднайти рішення. Директива про національні граничні рівні викидів (NEC) встановлює обмеження щодо 4-х основних забруднювачів.

Крім того, ЄС запланував обмежити концентрацію в повітрі мікрочастинок.

Відтепер на національному рівні кожна держава-член ЄС повинна вживати термінових заходів для обмеження цих речовин.

Чимало міст в Європі, включно з Францією, вже знизили максимальну швидкість руху транспорту в містах з 50 до 30 км/год. Натомість людям рекомендують більше гуляти та їздити на велосипедах чи електрокарах. А от щодо почергового використання автомобілів з парними і непарними знаками виникло сум‘яття:

“Це добрі заходи, але й трохи дратують. Чимало людей не можуть скористатися автомобілями у свій вихідний день. Тому потяги – переповнені. Це дуже незручно”.

Інше державне рішення – заборонити транспортні засоби, що найбільше забруднюють повітря. Будь-яке порушення тягне за собою накладення штрафу.

У Німеччині – 40 євро зі штрафними балами. У Швеції – до 113 євро. У Лондоні штрафи ще вищі – 1205 євро, для великих транспортних засобів.

Проте досі ці заходи практично не мали позитивних наслідків.

Натомість мешканці великих міст Європи дедалі більше звертаються до найелементарніших правил захисту – масок на обличчя.