Ярмарок житла у Марокко: коли чекати появи екологічних міст?

  • 8 years ago
Пошуки способів будівництва з врахуванням екологічних вимог стали однієї з головних тем ярмарку житла, що відкрився у Марокко. Така тематика не випадково, адже на початку місяця саме ця країна приймала у себе кліматичний саміт COP22.

entremaroc | Casablanca : La 16ème édition du Salon International du Bâtiment du 23 au… https://t.co/rGg5tHzgu1 pic.twitter.com/7IJuiGXTty— Entreprendre (entremaroc) 23 novembre 2016

Серед планів, озвучених владою Марокко – інвестувати 2,5 млрд доларів у спорудження міста, яке повністю функціонуватиме за рахунок відновлювальних джерел енергії. Реалізувати цей проект прагнуть за 7 років.

“Після кліматичного саміту COP22 ми докладаємо зусиль для покращення якості будівництва, зокрема, це стосується енергоефективності. Це нове поле для розвитку країни. Ми прагнемо залишатися на передовій у галузі просування ідей житлового будівництва. У цьому секторі в Марокко задіяно більше мільйона людей і на нього припадає 6% ВВП країни”, – зазначив в інтерв‘ю euronews міністр з питань житлового будівництва Мохаммед Набіль бен Абделлах.

У Марокко на власному досвіді переконалися, що зміни клімату – не вигадка. 40% населення країни працюють у сільському господарстві. Але цей сектор чи не найдужче потерпає від екстремальних погодних умов. Торік у Марокко упродовж понад 2 місяців не випало жодної краплі дощу. Погіршення ситуації змушує людей мігрувати.

“Більшість населення Марокко нині мешкає у містах. Загалом там зосереджено 65% мешканців. У країні відбувається еволюція сільського способу життя, який змінюється на міський”, – додав міністр.

Частково компенсувати втрату понад ста тисяч робочих місць в агросекторі допоміг розвиток будівництва, який забезпечив роботою понад 50 тисяч осіб.

Це посприяло позитивній динаміці на ринку праці. У третьому кварталі завдяки будівельному буму вдалося знизити рівень безробіття до 9,6%, що на половину відсотка менше, порівняно з цим самим періодом торік.

Recommended