Європейці "долетіли" до Марса

  • 8 years ago
Місія ExoMars (cпільна програма Європейського Космічного Агентства i Федерального космічного агентства Росії) почалася 7 місяців тому на Байконурі із запуску російської ракети Протон з російсько-європейським космічним апаратом TGO (Trace Gas Orbiter) і посадковим модулем Schiaparelli.

WATCH LIVE 9 a.m. EDT: #ExoMars Landing Webcast from European Space Agency ESA https://t.co/s4CRPbhpbd pic.twitter.com/TyUI5v4UWQ— SPACE.com (@SPACEdotcom) October 19, 2016


Мета місії – висадитися на Марсі і виявити, чи є там форма бактеріального життя.

Подолавши 900000 км, два космічних кораблі відокремилися минулої неділі.

Зонд TGO залишився на орбіті i несе відповідальність за “розвідування” марсіанської атмосфери, тобто виявлення в ній домішків газу, особливо метану.

Розповідає старший радник наукового керівника Європейської космічної агенції Марк МакКорен:

“Діставшись туди з допомогою зонду Trace Gas Orbiter, ми сподіваємося виміряти звідки походять ці домішки, побачити, як вони змінюються зі зміною сезонів, звідки вони беруться на поверхні та, будемо сподіватися, визначити чи походять вони, скажімо так, від нудної геології, коли породи зазнають змін через присутність води під поверхнею, чи більш захопливий варіант – там є життя”.

Основна функція посадкового модуля Schiaparelli – випробувати європейську технологію для швидкісного спуску і посадки на Марсі.

¡Nuevo artículo! – Cuando ESA_EDM llegue a #Marte en 13 días, lo hará en paracaídas: https://t.co/a7YSZ0cTwi #ExoMars pic.twitter.com/yDFAZcOMfs— ESA España (esa_es) October 6, 2016


Основними системами і приладами в конструкції апарату є захисний кожух і теплозахисний екран, парашутна система, радар, рухова установка для зменшення швидкості падіння апарату на основі однокомпонентного палива – гідразина. Зібрані дані з приладів і датчиків будуть відправлені на Землю для оцінки працездатності апарату, внесення змін в конструкцію наступних європейських апаратів з дослідження Марса.

Досі тільки американці зуміли приземлитися на Марсі. З 2004 року там справно працює другий марсохід Opportunity, в рамках проекту Mars Exploration Rover. А з 2014 року на Марсі приземлився робот нового покоління Curiosity, з лабораторією на борту, для повноцінного аналізу ґрунтів і компонентів атмосфери, зокрема води.

curiosity self portrait on mars https://t.co/NpVfd3HrE0 pic.twitter.com/cHC0gP9NOT— Alison Sampson (@alis_samp) October 13, 2016


У 2020 році Європа і Росія запланували посадити на червоній планеті свій марсохід – Rover ExoMars. Серед іншого він здійснить бурові роботи для пошуку слідів бактеріального життя.

#ExoMars project scientist Jorge Vago & moderator Monika Jones rehearsing for tomorrow's esa_tgo & esa_edm event next to 2020 rover mockup pic.twitter.com/8L1flXcogO— Mark McCaughrean (@markmccaughrean) October 18, 2016

Category

🗞
News

Recommended