Перу: рідкісні сорти кави та какао

  • 8 years ago
Хорхе – один із 300 членів кавового кооперативу Huadquiña, розташованого в Андах на півдні Перу, неподалік від Мачу-Пікчу. Щодня від червня по жовтень він піднімається в гори, щоб збирати кавові боби. Дістатися туди дуже складно, оскільки його ділянка розташована на висоті від 1300 до 2400 метрів. У збиранні врожаю беруть участь члени родини та сусіди. Зерна кави збирають з кожної ділянки по черзі. Це справжня колективна праця.

Чесна торгівля

– Виробництво кави у Перу почалося ще у 18-му столітті. Різні сорти Типіки становлять загалом 60% експорту Перу.
– У Перу працюють 110 тисяч виробників кави.
– Близько 15–25% перуанських виробників кави входять до організацій, які співпрацюють з міжнародними торговельними мережами.

– Перу — третій найбільший виробник какао у Латинській Америці.

Хорхе Міная Хуаман, член кооперативу Huadquiña:

“Технічний відділ вчить нас, як досягти вищої ефективності під час збору врожаю, вчить нас також відбирати зерна, створювати розплідники, організовувати поля, обробляти їх та удобрювати”.

Кооператив тренує фермерів для покращення їхніх органічних кавових плантацій. Селян заохочують інвестувати частину виручки від справедливої торгівлі у сталі методи вирощування, наприклад, селективний збір та видалення старих рослин. В результаті якість кави помітно покращилась.

Кооператив купує або зерна кави “Pergamino”, або просто ягоди кавового дерева. “Pergamino” – це кавові зерна, висушені в їхній оболонці. Ягоди ж починають обробляти прямо у день доставки. М‘якоть видаляють, а зерна залишають на ферментацію упродовж 20 годин, потім їх миють і висушують.

Геберт Квіспе Паломіно, менеджер кооперативу Huadquiña:

“Отриманий нами продукт має стабільну якість. Ми намагаємось підтримувати наші стандарти. А з цінами ми працюємо за наступною схемою: платимо фермерам 80% авансу, а після продажу виручка перевищує очікування, і залишається не 20% різниці, а іноді 50 чи й 60%. Близько 80% нашої продукції йде на експорт до Великої Британії. Решту ми продаємо до США, Канади та Європи”.

Кооператив невтомно працював з моменту свого заснування 52 роки тому, щоб відкрити нові ринки для дрібних фермерів. Підвищення якості дало доступ до спеціальних ринків, які вимагають каву з винятковими якостями. Бенджамін приїхав сюди, щоб відібрати спеціальні сорти кави для приватної компанії.

Бенджамін Швайцер, оптовий покупець зеленої кави:

“Сорт “Типік” який можна знайти у цьому регіоні, є одним із найстаріших сортів кави. Але його важко знайти, оскільки він не має стійкості до певних хвороб, які шкодять плантаціям”.

Сорт “Типік” має квітковий аромат, ніжну структуру і лимонно-кислуватий присмак. Бенджамін оцінює каву за ароматом, кислотністю, солодкістю та іншими критеріями, які зроблять смак кави для споживача незабутнім.

Бенджамін Швайцер, оптовий покупець зеленої кави:

“Ми вирішуємо, яку каву продамо як особливу, і за неї платимо виробникові вищу ціну, і яку каву продаватимемо як звичайну. За правилами справедливої торгівлі

Recommended