Проекція американського бізнесу після президентських дебатів у США

  • 8 years ago
Торговельно-економічні питання – з них почалися президентські дебати в США.

Дональд Трамп пригадав Гіларі Клінтон угоду її чоловіка, колишнього президента США Білла Клінтона про Північноамериканську зону вільної торгівлі, яку республіканець вважає “найгіршою в історії США” та причиною того, що “працівники та компанії залишають країну”.

Трамп заявив, що планує змінити умови NAFTA після отримання перемоги на виборах.

.realDonaldTrump calling out HillaryClinton’s support for NAFTA = most searched moment during tonight’s debate. #Debates2016 pic.twitter.com/ooclo3Nozb— Official Team Trump (@TeamTrump) September 27, 2016

Вкотре кандидат “пройшовся” і по компанії “Ford”, котру звинуватив у скороченні персоналу в США та перенесення виробництва до Мексики. А відтак з крісла глави держави Трамп пообіцяв ввести податок у 35% на будь-який автомобіль, який ввозитимуть до США.

Ще під час дебатів Ford спростував заяви опального республіканця: концерн має найбільшу кількість працівників та виробляє найбільше автівок, ніж будь-яка інша компанія в США.

Ford has more hourly employees and produces more vehicles in the U.S. than any other automaker. pic.twitter.com/k15cqknsvX— Ford Motor Company (@Ford) September 27, 2016

Для ринків та валют політика часто буває важливішою, ніж економіка. Інвестори завжди пильно слідкують за виборами, особливо коли розігрується не тільки економіка США, але й усього світу.

“Своєрідне бачення Трампом глобальної економіки та вільної торгівлі турбує весь світ. Ринки реагуватимуть спокійніше, якщо Клінтон виграє. Але навіть якщо перемогу отримає Трамп, що, звісно, додасть волатильності, ринки оживуть. Тому що навіть Трамп не в змозі змінити правила глобальної гри,” – підсумував економіст Роберт Галвер.