Самокерований автомобіль: чи комп'ютер розумніший, ніж водій?

  • 8 years ago
Адміністрація президента Барака Обами у США готується розкрити основи політики для регулювання розвитку самокерованих автомобілів.

Відтак виробникам таких автомобілів доведеться виконувати спеціальні правила безпеки. Загалом 15 пунктів. Серед них – тестування, створення резервної системи в разі збою автономного комп‘ютера автомобіля, а також спеціальні правила передачі і збору даних тощо.

Комп‘ютер в такому автомобілі повинен навчитися правильно вирішувати різні дорожні ситуації та проблеми, реагувати під час та після аварій, уникати несподіваної перешкоди, наїзду на пішохода, виконувати складні нестандартні маневри тощо.

Автомобільний ентузіаст Джошуа Браун став першим в історії водієм Tesla Model S, який загинув під час поїздки в режимі “автопілота”. Як повідомила компанія Tesla Motors, ні автопілот, ні водій не помітили вантажівку світлого кольору на тлі яскраво освітленого неба, тому гальмівна система не активувалася.

В автомобільних аваріях у США щороку гинуть десятки тисяч людей (40 тисяч – у 2015-му). Таким чином уряд вірить, що автопілоти стануть безпечнішими.

“Я думаю, що це одна з речей, над якими ми повинні разом працювати, тому що ця технологія має так багато можливостей для порятунку життя людей. 94% нещасних випадків, що відбуваються на наших дорогах, відбуваються через людську помилку. Тож якщо ми можемо значно зменшити це число за рахунок нової технології, то всі від цього виграють”, – розповідає директор самокерованих автомобілів GOOGLE.

Сьогодні правила використання автомобілів без водія різняться від одного американського штату до іншого. Уряду також треба буде вирішити, наприклад, чи варто допускати до поїздок в таких машинах людей без водійських прав?

Так в Піттсбурзі (штат Пенсільванія) “безпілотники” вже взяла на озброєння компанія “Убер” – поки в тестовому режимі. Мер Піттсбурга – великий поціновувач нових технологій:

“Ця новинка допоможе нам бути на крок попереду в розвитку нової економічної моделі на основі самокерованих автомобілів.”

Великий економічний потенціал і перспективи розвитку бізнес-моделей заохочують як виробників, так і владу: перші “безпілотники” можуть з‘явитися на дорогах вже 2020 року.