У Лозанні розробили робота-гравця у настільний футбол

  • 8 years ago
Гра у настільний футбол популярна у студентських містечках Лозанни, у Швейцарії. Нещодавно місцеві гравці зіштовхнулися із новим суперником. Студенти Політехнічної школи міста створили робота, який може здолати людину у цій грі. Вони розробили механічні та електричні частини винаходу, а також програмне забезпечення для футбольної стратегії. Робота наділили потужними та гнучкими руками. Він також може швидко змінювати позицію та повертатися, щоб вдарити по м‘ячу.

“Лінійний двигун працює, для розташування, а ротативний двигун – для того, щоб вдарити по м‘ячу. Система може досягнути точності до міліметра у розташування і здатна бити по м‘ячу із майже вдвічі більшою силою, ніж людина-гравець. Винахід оцінює місце розташування 300 разів за секунду,”- розповідає винахідник Лео Сібут.

Студенти кажуть, що знадобилося півроку, аби спроектувати та зібрати прототип. Робот користується швидкою камерою, що дозволяє бачити м‘яч. Вона встановлена під прозорим днищем стола для гри. Ця камера робить 300 знімків в секунду. Завдяки ним певний алгоритм аналізує рух м‘яча у реальному часі і передає інформацію у комп‘ютер, що контролює рух та розташування кінцівки робота.

“Щоб визначити позицію м‘яча, камера розміщена під футбольним столом. І через прозору площину ми можемо отримати картинку, надіслати її до комп‘ютера. Комп‘ютер обробить цю інформацію та визначить місце розташування м‘яча,” – пояснює далі Сібут.

У змаганні з людьми у настільній грі робот часто перемагає через його високу швидкість та точність, кажуть фахівці. Однак все ще є великі сумніви, що роботи зможуть стати сильнішими за людину у спортивних змаганнях на справжньому полі. Подув вітру може змінити все, він же не під‘єднаний до комп‘ютера.

“Робот насправді не знає світу, він знає те, чого ми його навчили. Він так би мовити “живе” лише два чи три роки. У нас же було 3,6 мільярдів років історії, аби адаптуватися до цього довкілля. Тож мушу визнати, що я налаштований трохи песимістично. Роботу знадобиться чимало часу, чи нам знадобиться чимало часу, щоб розробити таких роботів – десятиріччя, мабуть, може навіть сторіччя, аби з‘явилися такі екземпляри, які б могли поборотися проти справжніх спортсменів,” – вважає комп‘ютерний науковець з Лондонського коледжу Пітер Бентлі.

Повертаємося до Лозанни та настільного футболу. Тут роботу все ж дечого бракує, а саме – далекоглядної стратегії. Система дозволяє знайти м‘яч, зупинити його і спрямувати у ціль. Зараз студенти працюють над тим, щоб винахід міг передбачити траєкторію польоту м‘яча та наступну позицію суперника. Говорить Крістоф Сальцманн, координатор проекту:

“Наступний крок це – стратегія. Зараз ми могли б допомогти роботу отримати детальнішу інформацію та із нею – більш далекоглядну стратегію, яка б допомагала зрозуміти, наприклад, як обійти суперника у досягненні його мети.”

В майбутньому координатор проекту планує започаткувати чемпіонат з настільного футболу серед роботів. Програмісти будуть змагатися із використанням різних ст

Category

🗞
News

Recommended