• 8 years ago
Kínában fellőtték az első kvantum-műholdat, közölte az állami Xinhua hírügynökség.

Az új technológia állítólag kvantum-fotonokkal kommunikál, amelyet nemcsak feltörhetetlennek mondanak, hanem Einstein elméletét is a gyakorlatban próbája ki.

A kínai tudományos akadémia elnöke, Bai Chunli szerint ezek a kísérletek próbára teszik a kvantum lehetőségeit a végtelen térben, és megválaszolják Einstein 100 évvel ezelőtti kérdéseit is. Ezért nemcsak gyakorlati, hanem elméleti jelentősége is hatalmas.

A Micius műhold a földfelszín fölött 500 kilométeres magasságban 90 percenként kerüli meg majd a bolygót. A földre sugárzott kvantumkulcsok tulajdonsága, hogy nem lehet őket a megváltoztatásuk nélkül érzékelni, így ha megpróbálják lehallgatni, akkor megsemmisül az üzenet.

A bécsi műszaki egyetem atomfizikai laborjának vezetője, Jörg Schmiedmayer szerint ezzel új technológiák és új tudományterületek felfedezésére nyílik lehetőség. Mivel az új társadalmak az új tudásra alapulnak, ezért a társadalmak fejlődését is szolgálja ez a kutatás – tette hozzá.

Az Űrméretű Kvantumkísérlet nevű program két évig tart, és a kvantumfizika számos kérdésére adhat választ, a kínai hírügynökség szerint a műhold először kísérletezhet a kvantum-teleportálásssal. A jeleket két állomáson, Kínában és Ausztriában fogják majd.

Category

🗞
News

Recommended