Модуль Philae невдало закріпився на кометі Чурюмова-Герасименко?

  • 10 years ago
Справжнім тріумфом для наукової спільноти стала посадка космічного зонду Philae на поверхню комети Чурюмова-Герасименко. Модуль відділився від апарату Rosetta, що прямував до відкритої українськими вченими комети 10 років. У середу, після відокремлення від апарату, Philae за 7 годин здолав відстань до комети й приземлився на ній.

В Європейській космічній агенції повідомили, що модуль, можливо, знаходиться у нестійкій позиції через дисфункціонування системи гарпунів, що викликає занепокоєння. Стійке положення Philae надзвичайно важливе, оскільки обладнаний буром апарат має взяти проби для досліджень ядра комети. Модуль також оснащений спектрометрами, фотокамерами та аналізаторами частинок. Аналізи цих проб допоможуть фахівцям зрозуміти, як формувалася Сонячна система та як зародилося життя на Землі.

Британський вчений Метт Тейлор поділився враженнями з нашим кореспондентом.

“Я пишаюся всіма людьми, які працюють з цим апаратом. Це показує, що ми можемо зробити на рівні міжнародного співробітництва. Не тільки в Європі, але і в усьому світу”.

“Яке звернення Ви б адресували зараз модулю?”

“Дуже добре, що ти туди дістався. Тепер починай для нас наукову роботу і тримаймо зв‘язок”.

З Європейського центру космічних операцій в місті Дармштадт передає кореспондент euronews:

“Подія, що сталася 12 листопада на відстані 500 мільйонів кілометрів від Землі – надзвичайна. Для модуля – це невеликий крок у крижану порожнечу, однак це гігантський стрибок для подальших наукових знань про космічний простір. Вчені святкують перемогу. Тепер цей робот відповідальний за те, щоб зняти завісу з однієї з найбільших загадок про походження Всесвіту”.

Recommended