Найменш захищені від вірусу Ебола в Африці жінки та медики

  • 10 years ago
У Гвінеї, в місті Гекеду, фіксують найбільший спалах лихоманки Ебола. За останні 7 місяців від неї загинуло більше людей, ніж за останні 40 років.

Ні ВООЗ, ні ООН не недооцінюють небезпечність ситуації. Кількість хворих і далі росте, вірус завойовує нові і нові території. Штам вірусу Ебола 2014 року – найнебезпечніший з усіх, що існують.

Усього їх існує 5, в Африці поширені 4. Заїрський вірус Ебола, який вперше відкрили в 1976 році, – найнебезпечніший.

Хвороба – незаразна під час інкубаційного періоду, котрий може тривати від 2 до 21 днів.
Як тільки проявляються симптоми, вірус може поширюватися від людини до людини через слину, кров, піт, кал і сім‘я. Можливість заразитися стає дуже високою, особливо для родичів хворих та медичних працівників, що контактують з ними. Це дві основні групи ризику, серед яких найбільша кількість хворих на лихоманку Ебола. Але якщо медики можуть створити максимальні заходи безпеки, котрі не завжди рятують, то що казати про матерів хворих дітей. Чи багато з них намагаються вберегтися?

Наразі головною проблемою є швидкість, з якою поширюється захворювання.

“Пацієнти, що вже в ізоляції, залишаться там і можливо загинуть. Декотрі з них достатньо міцні, тож можуть покинути лікарню та піти додому. Адже їм треба щось їсти. А це значить, що вдома вони будуть заражати членів своєї громади. Тож на вулицях побільшає інфікованих людей”, – розповідає ліберійський лікар.

“Ми повинні пересвідчитися, що можемо ізолювати достатньо хворих, щоб більше людей не заразилися. Це буде переломним моментом у боротьбі з епідемією. Тоді ми зможемо її контролювати. Але ми цього ще не досягли”, – каже інший медпрацівник.

Між 1976 та 2012 роками від різних спалахів епідемії Ебола загинуло 1590 людей.

У жовтні 2014 року це число склало понад 4400, з понад 8900 випадків захворювання.

Смертність від Еболи становить від 50 до 70 % у різних регіонах.

Та найгірше ще попереду, попереджають експерти. Масштаби поширення лихоманки прогресують, щотижня число зростає на тисячу людей. Тож станом на грудень кількість хворих може зростати на 5-10 тисяч в тиждень.

В Африці спинити епідемію не вдається, тож на інших континентах медики та уряди готуються до можливих випадків захворювання.

В аеропортах Британії та США пасажири вже проходять через обов‘язкове обстеження.

Кілька летальних випадків сталися у Іспанії та США. Загинули хворі, які перед тим перебували чи працювали з Західній Африці. Вірус підхопили і кілька медпрацівників, що доглядали за ними.

Recommended