Нью-Йорк за "чисту енергію"

  • 10 years ago
Ніколи раніше так багато світових лідерів, знаменитостей, науковців та просто активістів не збиралися разом, аби о бговорити зміни клімату. У вівторок у Нью-Йорку стартує підготовча конференція перед основним самітом в Парижі 2015 року. У неділю на “Народний кліматичний марш” в американському мегаполісі вийшли понад 300 тисяч людей. Вони вигукували гасла ““Ліси – не на продаж”, “Ми – за чисту енергію”, “Залишімо нафту в землі”. Серед знаменитостей на екологічну акцію прийшов співак Стінґ та актор Леонардо ді-Капріо. З політиків була присутня міністр екології Франції Сеґолен Руаяль. Очолював колону генерельний секретар ООН Пан Гі Мун. Наш спеціальний кореспондент Ізабель Кумар встигла з ним поспілкуватися:

“Потрібно діяти вже зараз. Якщо не робити нічого, то згодом доведеться платити більше. Потрібно зберегти цю планету для майбутніх поколінь в екологічному, соціальному та економічному сенсі. Завтрашнє покоління житиме саме на цій планеті. На нас лежить моральна та політична відповідальність”, – переконаний Пан Гі Мун.

Президент США Барак Обама сподівається, що ця конференція буде більш результативною, особливо після провалу конференції в Копенганені 5 років тому. Жодної обов’язкової для виконання домовленості, на яку очікувала світова громадськість, тоді не було ухвалено. Водночас, затверджена програма-мінімум щодо обмеження глобального потепління 2 градусами Цельсія, у порівнянні з доіндустріальною ерою, не спрацювала, згідно з останніми даними.

Опублікований напередодні конференції в Нью-Йорку звіт організації Global Carbon Project прогнозує збільшення викидів парникових газів у світі на 2,5% в 2014 році – до 37 млрд тон. Це рекордна кількість.

Такими темпами, згідно з дослідженням, через 30 років людство використає всі квоти на викиди парникових газів, що покликані обмежити глобальне потепління.

Підсумовує кореспондент Євроньюз у Нью-Йорку:

“Тривожним сигналом є те, що лідери трьох з чотирьох найбільших країн-забруднювачів – Китаю, Індії і Росії, не братимуть участі у цьому кліматичному саміті”.

Recommended