U21 SERBIA - U21 BELGIUM 2-2

• 11 anni fa
Twitter/Kaltz66Kaltz...Linked*in Tamara Pavlovic
15 11 2013
Mlada reprezentacija Srbije odigrala uzbudljiv meč u Gornjem Milanovcu protiv Belgije, ali osvojila samo bod (2:2) u četvrtoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Češkoj 2015. godine. Bod koji ne znači puno..."Orlići" su dva puta vodili tokom večerašnjeg susreta u Gornjem Milanovcu ali je na kraju utakmica završena rezultatom 2:2 (1:0) usled čega više razloga za zadovoljstvo imaju Belgijanci.

Srbija je do prednosti došla već u 4. minutu utakmice golom Uroša Đurđevića a posle sjajne prilike koju su Belgijanci propustili pred golom Dmitrovića.

Rano vođstvo kao da je zbunilo naše reprezentativce pa su vrlo rano počeli da se povlače i dozvoljavaju protivnicima da dolaze do izglednih prilika koje, na sreću, Belgijanci nisu uspevali da pretvore u gol.

Statistika dovoljno opisuje koliko je Belgijancima dato prostora pošto su za 90 minuta više od 20 puta šutnuli ka golu Srbije, naspram naših 12 udaraca!

Na odmor se otišlio sa minimalnom prednošću Srbije a u nastavku je nastavljena dominacija Belgije koja je svoje prilike uspela da materijalizuje u 77. minutu, kada je Mpoku šutirao ka golu a lopta je od našeg odbrambenog igrača završila u mreži.

Od tog trenutka prenuli su se naši reprezentativci i krenuli agresivnije što je donelo novo vođstvo u 85. minutu. Aleksandar Mitrović je promešao odbranu Belgije po desnoj strani i sam stvorio sjajnu priliku koju je iskoristio, donevši tako Srbije novo vođstvo.

Činilo se u tom trenutku da će Srbija doći do važna tri boda ali je usledila kukavička igra izabranika Radovana Ćurčića koji su praktično ušli u svoju mrežu u nadoknadi vremena.

U takvoj situaciji Belgija je krenula na sve ili ništa i dobila bod. Golman gostuju je uputio dubinsku loptu u šesnaesterac Srbije sa 40 metara udaljenosti od gola domaćih a nespretnu intervenciju odbrane iskoristio je Ngava zakucavši loptu u mrežu za konačnih 2:2!